5 اقدامی که در مواقع دورکاری باید در خانه انجام دهید.

بسیاری از مواقع در زندگی پیش می‌آید که شرایط کار و یا حضور در محیط کار برایتان مهیا نمی‌شود و شما باید در خانه بمانید و از آنجا به امور رسیدگی نمایید. در این حالت چه باید کرد؟ بهترین کار در این مواقع چیست؟ در ادامه با پنج کاری که باید در خانه انجام دهید تا علاوه بر ایجاد محیطی صمیمی بین اعضای خانواده، به سایر امور کاری و تجاری خود نیز بتوانید رسیدگی نمایید، آشنا خواهیم شد.

5 اقدامی که در مواقع دورکاری باید در خانه انجام دهید

زمانیکه شرایط رفتن به سرکار و یا اداره را نداریم، می‌توانیم با توجه به توانایی‌ها و تصورات‌مان، از وقت‌مان در خانه به بهترین شکل استفاده کنیم. این امور می‌تواند رسیدگی به امور خانه و بچه‌ها باشد و یا اینکه کارهایی باشد که به توسعه تجارت و کسب‌ و کارتان بستگی دارد. در زیر فعالیت‌های مثبت و موثر روزانه‌ی یک عضو MDRT، آورده شده است.

مطالعه

مجموعه‌ای از کتاب‌های خوب و الهام بخش را مطالعه نمایید.

صبح‌ها دو ساعت از روز را به خواندن کتاب مشغولم و قصد دارم شش کتاب را در دو هفته به اتمام برسانم. کتاب هایی را که برای خواندن به شما توصیه می‌کنم شامل موارد زیر است:

  • کلاب 5 صبحی‌ (The 5 AM Club) به نوشته‌ی رابین شارما
  • تونی گوردون “فقط می تواند بهتر شود – It Can Only Get Better
  • “روش فلدمن” نوشته شده توسط Andrew H. Thomson

ایجاد استراتژی‌های تجاری

توصیه می‌کنم که مشتریان خود را براساس موارد زیر لیست کنید:

  • نام
  • شغل
  • محدوده درآمدی
  • تحصیلی
  • و این که چقدر با آنها خوب و راحت کار می‌کنید.

سپس از یک تا پنج به هر کدام نمره دهید. مشخص کنید کدامیک از مشتریان، در ضمنی اینکه از همکاری با شما راضی است، درآمد خوبی را هم برایتان فراهم می‌آورد. سپس توجه کنید که آیا مشتری‌ها تمایل دارند در یک فیلد خاص باشند یا خیر!  این کار به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که با چه نوع مشتریانی سرو کار دارید و با چه مشتریانی بهتر می‌توانید کار و ارتباط برقرار کنید.

روی مشتری ایده‌آل خود تصور و تمرکز کنید.

بعد از کشف بخش مشتری که بهترین نتایج را ارائه می‌دهد ، یک قدم جلوتر بروید و مشتری ایده‌آل خود را تصور کنید. 10 تا 20 ویژگی موردنظر خود را در یک مشتری لیست کنید. این ویژگی‌ها می‌تواند مربوط به سرگرمی‌ها، علایق، تمایلات، ارزش‌ها، شغل، دامنه درآمد و موارد دیگر باشد. سپس بررسی کنید که آیا می‌توانید چنین مشتری‌هایی داشته باشید و چگونه می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

با 20 نفر از بهترین مشتری‌های خود تماس بگیرید.

من روزانه به راحتی دو تا سه ساعت از وقتم را برای برقراری تماس با مشتریانم می‌گذارم و از مشتریان می‌خواهم که نسبت به من اطمینان خاطر داشته باشند و مکالمه‌های سرگرم کننده‌ای با آنها دارم تا نشان دهم که به آن‌ها اهمیت می‌دهم. پیشنهاد می‌کنم در مورد برخی از مشتریان یک قدم فراتر بروید و برایشان هدیه ارسال کنید تا متوجه شوند که به فکرشان هستید. مشتریان سخاوتمندی شما را خواهند دید، به خاطر خواهند سپرد و از دوستی با شما خوشحال و قدردان شما خواهند بود.

مواردی را که می‌خواهید در خانه برای بچه‌های خود انجام دهید، لیست کنید.

داشتن یک تلویزیون در اتاق نشیمن، اولین چیزی بود که بچه‌ها (آن‌ها 12 ، 10 ، 8 و 5 ساله هستند) از من می‌خواستند. ما به مدت چهار سال تلویزیون نداشتیم، اما روز بعد از این که تلویزیون را برای بچه‌ها سفارش دادم، سفارشم رسید. بعد از تلویزیون، بچه‌ها دوست داشتند تا بازی بدمینتون را یاد بگیرند، که من این بازی را هم به آنها یاد دادم. از دیگر علایق بچه‌ها درست کردن پیتزا بود، که این کار را نیز با هم انجام دادیم. اما بچه‌ها اشتیاق کمی برای تمیزکاری اتاق از خودشان نشان می‌دادند.  از همه مهمتر این است که، برای گفتگو با تمام افراد خانواده‌تان وقت بگذارید و با آنها گفتگوهای صمیمانه و دوستانه‌ای داشته باشید.

کلام پایانی

بدون شک، بدن و ذهن ما به استراحت و تغییراتی سازنده نیاز دارد. در ایام تعطیل و یا در مواقعی که در خانه هستیم می‌توان به این امر توجه نمود. اما در خانه ماندن به معنی استراحت تمام وقت نیست، در این اوقات می‌توان با ایده‌هایی جالب و خلاقانه هم محیطی شاد و صمیمی بین اعضای خانواده ایجاد نمود و هم به فکر توسعه کسب‌ و کار خود بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت ، تولید محتوا ، سئو و بهینه سازی توسط : نوین ادمین
با خرید جعبه ابزار برای استفاده از تمامی امکانات سایت وجهی پرداخت نمی کنید.معرفی جعبه ابزار