توسعه فرهنگ بیمه

خطر که پیشینه ای به قدمت تاریخ بشر دارد و حاصل کارش، جز ویرانی نیست، از بدو خلقت انسان همراه او بوده و موجب نگرانی هایی برای انسانها و جامعه انسانی شده است. به تدریج و با توسعه جوامع بشری و پیشرفت ابعاد مختلف زندگی اجتماعی انسان و نیز دارایی و ثروت های سطح اجتماع، مسئله حفظ امنیت برای این ثروت ها هم شکل تازه ای به خود گرفت.

با پیشرفت انقلاب صنعتی، تنوع، تواتر و شدت ریسک‌ها نیز روز به روز گسترش یافت، به طوری که امروزه با پیشرفت تکنولوژی، ریسک‌ها و چالش‌های متفاوتی برای مقابله، ایجاد گشت که مهم‌ترین این راهکارها، بیمه یا انتقال ریسک است.

بیمه، نوعی تعاون و همیاری اجتماعی بمنظور جبران زیان افراد جامعه است. ضرورت فرهنگ سازی در مورد بیمه اجتناب ناپذیر است و از آنجایی که فرهنگ سازی به نهادینه شدن تحولات انجام شده در رفتار یک جامعه مربوط می‌شود، ایجاد بحران مستمر تصمیم گیری دربرابر آینده ای مبهم را نمی‌توان در زمانی کوتاه و با داشتن اطلاعاتی محدود و مبهم نهادینه نمود.

شرکت جمعی و اتحادیه فراگیر در بین تمامی‌سازمان‌های درگیر عملیات بیمه‌ای، یکی از اصول بنیادین و کاربردی جهت توسعه فرهنگ بیمه است.

ارتباط بیمه با دیگر شرکت ها

صنعت بیمه، مجموعه‌ای است که با محیط غیر بیمه‌ای خارج از مقوله بیمه در ارتباط و تعامل می‌باشد، ازجمله این محیط‌ها می‌توان به محیط های سیاسی، اقتصادی و محیط اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد.

موضوع بیمه به نحوی زمینه رشد و توسعه را در سطح جامعه اجرا می‌کند و به لحاظ ماهیت و آثار خود، مانع از عمیق شدن شکاف طبقاتی شده و در نتیجه تنش ها و التهاب های اجتماعی و سیاسی را کاهش می‌دهد.

با توجه به مدت زمانی که جهت شکل گیری تحولات فرهنگی لازم است، استفاده از روش های راهبردی برای فرهنگ سازی توسط بیمه الزامی‌ است و در این مسیر، تغییر مدیریت و طول زمان اجتناب ناپذیر است.

ضرورت توجه به فرهنگ ملی کشور در بحث توسعه فرهنگ بیمه، امری مهم تلقی شده و با محور قرار دادن آموزش و پرورش، امکان دستیابی به آن میسر است و باید با شناخت نقاط قوت و ضعف فرهنگ ملی برای برنامه ریزی در خصوص توسعه بیمه اقدام کرد.

تنوع فرهنگی و ویژگی‌های منحصر به‌فرد آن

تنوع فرهنگی، بخش اصلی هر کلان شهر محسوب می‌گردد، به عنوان مثال در شهر Business Insider واقع در ایالت نیویورک، نزدیک به 800 زبان مختلف صحبت می‌شود. به همین جهت موضوع تنوع فرهنگی، با گستردگی جمعیت کشورها درحال گسترش یافتن است، بنابراین چند نکته مفید که خالی از لطف نیست و بهتر است، در حیطه تنوع فرهنگی از آنها آگاهی داشته باشید، عبارتند از:

  • اجتماعی باشید:

شما به عنوان یک کارشناش و بازاریاب بیمه خصوصا بیمه های عمر، یک استراتژی را در خاطر داشته باشید، در کنار موضوع تجارت، شما به دنبال کمک به افراد زیادی در سطح جامعه هستید که به بیمه نیاز دارند.

  • افراد و پرسنل کاری با تنوع فرهنگی استخدام کنید:

یکی از منطقی ترین راه ها برای حضور در سطح جامعه ای با تنوع فرهنگی، استخدام افراد واجد شرایط مسلط به زبان ها و فرهنگ های مختلف است، پرسنل کاری شما که از فرهنگ های مختلف هستند، قادر خواهند بود، با مشتریان مسلط به فرهنگ های مختلف ارتباط و اشتراکات زیادی برقرارکنند و شاهد خواهید بود که در اندک زمانی، به سرعت مطرح و مشهور خواهید شد.

  • به دیگران احترام بگذارید:

با دارابودن این خصلت، تمام افرادی که تصمیم به همکاری با شما دارند، ارتباط کاری و دوستانه طولانی مدتی با ما برقرار خواهد کرد، زیرا احترام متقابل، مهمترین اصل در یک ارتباط طولانی مدت است.

  • به اهداف اصلی توجه نمایید:

برای افراد خارجی، لباس و مد مو اهمیت زیادی ندارد، اختلاف ظاهر ملاک اصلی نیست. تمام افراد خارجی به دنبال فرصت زندگی بهتر برای خود و نسل بعد خود هستند و برای دستیابی به این هدف و برای فرزندانشان، حاضرند حتی خود را فدا کنند. به عنوان نمونه آموزش و پرورش، یک مسیر جهانی را برای پیشرفت درنظر گرفته است، و از آنطرف، تمام سرپرستان خانواده هم به دنبال برداشتن بار مالی از دوش اعضای خانواده خود هستند که این هدف هم با بیمه به راحتی امکان پذیر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت ، تولید محتوا ، سئو و بهینه سازی توسط : نوین ادمین
با خرید جعبه ابزار برای استفاده از تمامی امکانات سایت وجهی پرداخت نمی کنید.معرفی جعبه ابزار